#2 : А чи знаєте ви що?

Чи знаєте ви, що…

бджоли зустрічаються на всіх континентах, окрім Антарктиди. Але навіть сьогодні в науковому середовищі не можуть визначити, як давно на землі з’явилися бджоли і відповідно як довго існує сам мед. Наприклад в Іспанії знайдені зображення датовані VII тисячоліттям до нашої ери, на яких зображені бджолярі. А при розкопках на півночі африканського континенту археологи встановили, що древні єгиптяни займалися бджільництвом ще близько III столітті до нашої століття. У Стародавньому Єгипті мед використовувався для бальзамування, а в Стародавній Греції – для консервування продуктів. Деякі дослідники стверджують, що знаходили скам’янілості віком в кілька мільйонів років, в яких надруковані останки медоносних бджіл.

Однією з найбільш значущих археологічних знахідок є Тель Рехов в долині Бейт-Шеана де дослідники Єврейського університету в Єрусалимі, університету Сан-Паулу і Франкфуртського університету виявили в 2007 році залишки великого бджільницького господарства датованого Залізним століттям, тобто ще біблійних часів. Там же були знайдені останки судин з бджолиного воску, і саме вони і лягли в основу технології виробництва банок з натурального бджолиного воску Medusha. Раніше вважалося, що коли Біблія називає території сучасного Ізраїлю “країною, що тече молоком та медом”, то мова йшла про нектарі з фініків. Розкопки в Тель-Рехов показали, що вже в той період в Ізраїлі добували і мед і віск. Вчені знайшли три десятка добре збережених вуликів, що стоять в кілька рядів, і залишки ще двох сотень, зроблених з соломи і необпаленої глини. Були знайдені навіть залишки бджіл, личинок і коконів, вивчивши ДНК яких у 2010 році встановили що стародавні бджоли відносяться до Анатолійського підвиду, і поширені в сучасній Туреччині. І дійсно, знайдена пізніше Ассірійська печатка підтвердила, що бджіл дійсно завезли за 400 кілометрів з південних районів Туреччини.

Сьогодні один з найцікавіших музеїв бджільництва в світі розташований в околицях польського міста Познань, він налічує понад сотню відновлених стародавніх вуликів.

Як я вже згадував вище, технологія розливу меду в воскові чаші дійшла до нас з давніх часів, і ми її відродили в життя розробивши обладнання і отримавши патент на саму технологію. Плюс сьогодні саме Україна є одним з провідних в світі виробників меду і лідером з експорту медової продукції в Європу. Тому Medusha це не тільки втілення стародавніх традицій, а й автентичний український подарунок, який гарантовано подарує незабутні емоції кожному його одержувачу. Купуй українське!

Популярные статьи
0

Your Cart